Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 20 lis 2018, o 12:32

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 sty 2010, o 15:14 
Aspirant
Aspirant

3 maszty w ciągu DK nr 79 oddalone o 1km od siebie,mierzy 354 a 356km trasy.

Cytuj:
Wolniej przez Zabierzów

Pod koniec ubiegłego tygodnia przy drodze krajowej nr 79 w Zabierzowie zostały zainstalowane słupy ze skrzynkami na fotoradar. Gmina Zabierzów zapłaci za wykonanie tych urządzeń. Natomiast policja będzie umieszczała tam cyfrowy fotorejestrator. Zmusi to kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Urządzenia te spowolnia ruch samochodów przez Zabierzów i poprawia bezpieczeństwo mieszkańców. Starania o budowę stanowisk do radarowego systemu kontroli prędkości pojazdów trwały aż cztery lata. Dwa lata temu przedstawicie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji a także Komendy Powiatowej Policji zaakceptowali lokalizację słupów za skrzynkami. Reprezentanci wymienionych instytucji oraz gminy wytypowali cztery najbardziej niebezpieczne miejsca gdzie samochody rozwijają nadmierną prędkość. Jadąc od Krzeszowic pierwsze urządzenie zostało zainstalowane w centrum Kochanowa przy sklepie. A pozostałe trzy w Zabierzowie. W naszej miejscowości pierwszy słup stanął w rejonie stacji LPG, niedaleko ośrodka zdrowia. Następny przed kamieniołomem. A kolejny przy zabytkowej willi. Są tam proste odcinki drogi. A ze statystyk policyjnych wynika, że najczęściej do tragicznych zdarzeń dochodzi na takich właśnie odcinkach dróg. Wówczas kierowcy chętnie wciskają na gaz i o tragedie nietrudno. Należy przypomnieć jeszcze raz, że rok temu na drodze krajowej w Zabierzowie policja przeprowadziła wyrywkową kontrolę fotoradarem prędkości przejeżdżających samochodów. Wówczas okazało się, że tylko w ciągu jednej godziny zarejestrowano aż 221 samochodów, które poruszały się z nadmierną prędkością. Przekroczyły one dozwoloną tu szybkość o więcej niż 20 km/na godzinę. Ten fakt pokazuje, że wszyscy użytkownicy drogi krajowej nie mogą czuć się bezpiecznie. A życie 5 tysięcy mieszkańców Zabierzowa toczy się wzdłuż drogi krajowej. To tędy ludzie jadą i idą do pracy, kościoła, urzędów, szkół, sklepów oraz swoich domów. Pod koniec ubiegłego roku w Zabierzowie na przejściu dla pieszych przy ul. Krótkiej zginęły dwie osoby. Koszt zakupu i montażu czterech słupów pokryje z budżetu gmina Zabierzów. W przetargu okazało się, że na ten cel potrzeba aż 166 tys. zł. Fotoradary rejestrują fakt przekroczenia prędkości wykonując zdjęcie pojazdu. Za przekroczenie prędkości można zapłacić nawet 500 zł kary i otrzymać 10 punktów karnych. Pieniądze z mandatów trafiać będą do budżetu państwa.

Źródło: gazeta zabierzowa

Obrazek

Zabierzów
Woj. małopolskie
Powiat: krakowski
Gmina:Zabierzw

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Mateusz, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł: Zabierzow
PostNapisane: 7 mar 2012, o 13:15 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Też pozwolę sobie zamieścić info ze włożyli coś w puszkę na krajowce w Zabierzowie w kierunku Trzebini, jest w pierwszej skrzynce zaraz za zakrętem. Ktoś może się zdziwić, bo tamtejsze skrzynki to zwykle puste są...

Jesteśmy Polakami więc pisząc w swoim ojczystym języku używamy POLSKICH znaków!
pozdrawiam pawel_1916

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez rabbit72, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 7 mar 2012, o 23:08 
rabbit72, pytanie w którą...a jeśli tak było to poprosimy o zdjęcia. ;)

Tytuł:
PostNapisane: 9 mar 2012, o 15:04 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Cytuj:
Jesteśmy Polakami więc pisząc w swoim ojczystym języku używamy POLSKICH znaków!
pozdrawiam pawel_1916

Hmm, jakich: polskich :D: , domyślam się ze jesteś napewno adminem i będziesz groził zbanowaniem itd. Ale to jest własnie nasz "Polski" problem-skupiamy się na rzeczach małych, dodatkowo jesteśmy zawistni i gdybyśmy mogli to wbilibyśmy nóż w plecy bliźniemu któremu się lepiej powodzi,żal... Nie wiem ile masz lat domniemam ze nie dużo, ja też nie jestem staruszkiem choć czterdziestkę juz przekroczyłem i napisałem już wiele prac w języku ojczystym, włącznie z magisterską itd,ale mniejsza o to. Po pierwsze spędziłem wiele lat mieszkając poza granicami kraju i jest to przyzwyczajenie, a po drugie jest mi też tak wygodniej, co nie oznacza ze nie mam szacunku dla naszego języka,czy też go nie znam. Myślę ze nikomu się krzywda nie stanie kiedy podczas krótkiej informacji pominie się polskie znaki, bo nie piszę elaboratu, czyż nie ?? No chyba ze ktoś się nudzi bądź też usiłuje znaleźć problem we wszystkim, wtedy czepia się małych rzeczy, albo inaczej mniej istotnych szczegółów zamiast skupić się na treści informacji, ja również "pozdrawiam" .

Więc "wracając do podanej przeze mnie informacji "- jest on oczywiście na DK 79 w kierunku na Trzebinie/Chrzanów za dwoma szkrzyżowaniami ze światłami,jest to bodajże pierwszy słup po prawej stronie za łukiem,obrócony jest/był czołowo,domniemam ze "pstrykał od przodu" , fotki niestety nie udało mi się zrobić...

Ostatnio edytowano 9 mar 2012, o 16:52 przez rabbit72, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 9 mar 2012, o 16:32 
rabbit72 napisał(a):
fotki

Następnym razem skupiaj się na tym, a nie na "epopejach narodowych" ;)

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2012, o 14:48 
Aspirant
Aspirant

GOOGLE STREET VIEV dojechalo w sierpniu 2011 tez do Zabierzowa :ok:

:arrow: ul.Krakowska przy skrzyzowaniu z ul.Widokowa ustawiony po prawej stronie w kierunku Krakowa.NA focie zaladowany.:50: :police2:

KLIK

:arrow: ul.Slaska przy skrzyzowaniu z ul.Zrodlana w po prawej stronie jadac w kierunku Chrzanowa

KLIK

:arrow: ul.Slaska przy skrzyzowaniu z ul.Zachodnia po prawej stronie w kierunku Chrzanowa/Trzebini.

KLIK

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2012, o 15:36 
A może tak by porobić z tego print screeny :?:

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2012, o 15:44 
Aspirant
Aspirant

Ok potem pouzupełniam w tematach 8-) .Tylko gdzie wrzucać fotki..napisz na PW żeby nie było OT.

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Mateusz, łącznie edytowano 1 raz

Strefa czasowa: UTC + 1