Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 17 lip 2018, o 08:59

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2013, o 18:54 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Odświeżając temat - z inspektorami się z nie spotkałem, żeby zagłuszali radio, czego nie można powiedzieć o Straży Gminnej z Giżycka. Dziwnym zbiegiem okoliczności, jak tylko wystawiają Multanovę przy obwodnicy, to w radiu słychać totalne zakłócenia. Po jakimś czasie ustają i jak tylko ktoś ostrzega albo zaczyna im wrzucać, sytuacja się powtarza...

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2013, o 19:54 
W takim razie trzeba to nagrać i zgłosić odpowiednim organom niech im się dobiorą do :butt:

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2013, o 20:26 
Aspirant
Aspirant

Jak długo stawiają nośną to końcówki mocy będą szybko do wymiany.

Można zapytać oficjalnie ITD jakie radia i anteny mają zamontowane za nasze pieniądze i w jakim celu....

Tytuł:
PostNapisane: 20 kwi 2013, o 04:17 
Podinspektor
Podinspektor

Jak mają anteny zestrojone porządnie to tak szybko końca nie upali ,mic gainem sie skróci do minimum i tak może trzymać przez pół dnia bez szkody .
Jak proceder sie powtarza w jednym miejscu często to najlepiej zgłosić do UKE , a oni zgłoszenie muszą przyjąć i obadać sprawe :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 20 kwi 2013, o 07:25 
Inspektor
Inspektor

Piter1303 napisał(a):
Jak proceder sie powtarza w jednym miejscu często to najlepiej zgłosić do UKE , a oni zgłoszenie muszą przyjąć i obadać sprawe

Trochę się uspokoili z tym ale ludzie już ich na prawdę znienawidzili za ich praktyki. Pare dni temu widziałem jak Fordowi zaparowanemu koło Makro w Sosnowcu, mobilek podjechał i cofnął im pod samą antenę na ok. 10cm. Nie mają lekko ;)

Co do blokowania kanału to ok. 1mc temu spotkałem się z tym również w okolicach Brzeska. Info o Focusie i potem w promieniu 5km od źródła zakłócenia, nikt nie wpadł na to aby przejść ze 2 kanały niżej/wyżej i poczekać aż będzie więcej osób a co dopiero o zgłaszaniu do UKE ;) Ale pomysł dobry :ok:

Zauważyłem, że moje radio nie jest w stanie nadać tak silnego sygnału, nawet z bliskiej odległości jak te z ITD (z ok.1-2km, pełna skala), ciekaw jestem czy ich działalność nie przekracza norm emisji elektromagnetycznej i o ile nie interesuje mnie ich zdrowie, to ciekawi mnie to ze względu na nasze. Może ktoś z forumowiczów posiada takie urządzenie do pomiarów, jak przy badaniu w budynkach po zainstalowaniu BTSów :?: Można by nagrać fajny filmik, podchodząc do takiego samochodu :DD:

Tytuł:
PostNapisane: 20 kwi 2013, o 12:34 
Podinspektor
Podinspektor

Podłączasz pod sztuczne obciążenie i robisz pomiar mocy inaczej nie sprawdzisz mocy nadajnika z którego nadają/stawiają nośną .

A przepisy mówią jednoznacznie jaki sprzęt jest dozwolony :

Cytuj:
"CB Radio" działa na częstotliwości 26,960 -27,410 MHz. Zgodnie z zapisami rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 3 lipca 2007 r. w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia radiowego (Dz. U. Nr 138, poz. 972 z późn. zm.), nie wymaga pozwolenia używanie m. in. urządzeń przeznaczonych do używania wyłącznie w zakresie częstotliwości 26,96-27,41 MHz:
a) typu PR27, spełniających wymagania określone w normach przenoszących normę ETSI EN 300 135 ,
b) z emisją dwuwstęgową sygnału zmodulowanego amplitudowo, zwaną dalej "DSB-AM", lub emisją jednowstęgową sygnału zmodulowanego amplitudowo, zwaną dalej "SSB-AM", spełniających wymagania określone w normach przenoszących normę ETSI EN 300 433, przy czym dopuszczalna moc wyjściowa nadajnika dla DSB-AM wynosi do 4 W, a dla SSB-AM do 12 W (PEP). Jeśli "CB Radio" spełnia te wymagania, to może być używane bez pozwolenia radiowego.
Na powyższych warunkach mogą być używane jedynie urządzenia "CB Radio" dopuszczone do obrotu lub oddawane do użytku (art. 153. ust 1. Prawo telekomunikacyjne), posiadające deklarację zgodności z zasadniczymi wymaganiami lub posiadające wydaną na podstawie wcześniejszych przepisów homologację, certyfikat zgodności. Producent lub jego upoważniony przedstawiciel wprowadzający do obrotu (sprzedawca) ma obowiqzek dołączyć do urządzenia radiowego podlegającego obowiązkowej ocenie zgodności z zasadniczymi wymaganiami, deklarację zgodności oraz informacje o przeznaczeniu danego urządzenia telekomunikacyjnego. W odniesieniu do urządzenia radiowego informacje o przeznaczeniu danego urządzenia powinny umożliwiać identyfikację kraju lub obszaru geograficznego, na którym dane urządzenie może być wykorzystywane (art. 158 ust. 2 i ust. 3 Prawo telekomunikacyjne).

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Piter1303, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1