Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 17 lip 2018, o 08:59

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 sty 2013, o 16:35 
Podinspektor
Podinspektor

Cytuj:
"Krokodylki" o zagłuszaniu połączeń przez radio CB

Wczoraj opublikowaliśmy film, który przesłał do naszej redakcji jeden z czytelników. Z nagrania wynika, że załogi radiowozów Inspekcji Transportu Drogowego mogą zagłuszać częstotliwości radia CB. Opublikowany materiał sugeruje, że Inspektorzy ITD pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie robiącym zdjęcia samochodom przekraczającym prędkość, zagłuszają sygnał CB, gdy kierowcy zaczynają ostrzegać się przez radio o obecności patrolu. O wyjaśnienia w tej kwestii zwróciliśmy się do Aleksandry Kobylskiej z zespołu prasowego Inspekcji Transportu Drogowego. Dowiedzieliśmy, że "absolutnie nie jest możliwe" zakłócanie sygnału częstotliwości obywatelskiej (CB - citizens band) przez funkcjonariuszy. W rozmowie z INTERIA.PL rzeczniczka podkreśliła, że nigdy nie było, i - co ważne - nie ma planów wyposażenia samochodów służbowych w urządzenia zagłuszające.

Czytaj również: ITD zagłusza łączność na kanale 19 CB?

Zdaniem Aleksandry Kobylskiej zdarzenie zarejestrowane przez czytelnika jest wynikiem "zbiegu okoliczności" i działaniem innych, nieznanych czynników zewnętrznych niezależnych od ITD. Jednym słowem: nieoznakowane radiowozy ITD nie mają nic wspólnego z zakłócaniem łączności poprzez radio CB.
interia.pl

ITD mówi swoje, a na filmiku widać co innego. Wrzucajcie jeżeli się spotkacie z czymś takim, żebyśmy się upewnili.

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez xso, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 19 sty 2013, o 16:54 
Komisarz
Komisarz

xso napisał(a):
Dowiedzieliśmy, że "absolutnie nie jest możliwe" zakłócanie sygnału częstotliwości obywatelskiej (CB - citizens band) przez funkcjonariuszy. W rozmowie z INTERIA.PL rzeczniczka podkreśliła, że nigdy nie było, i - co ważne - nie ma planów wyposażenia samochodów służbowych w urządzenia zagłuszające.

Rzeczywiście - nie jest możliwe, żeby wcisnąć gruszkę i podnieść nośną w zwykłym CB radiu i trzeba by zakupić urządzenia zagłuszające. Chyba pani Aleksandrze Kobylskiej wydaje się, że ma doczynienia z idiotami.

Tytuł:
PostNapisane: 19 sty 2013, o 18:14 
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Filmu co prawda nie mam ale jeżdżę codziennie przez Krasne k. Rzeszowa (to z filmu) i ten dziwny zbieg okolicznosci o dziwo występuje właśnie wtedy kiedy ITD stoi na parkingu przy orlenie (604km) albo na 602 km po drugiej stronie e40 na poboczu. Problem nasilił się szczególnie w ciągu ostatnich 2 tygodni. Nie wiem jak w innych regionach kraju ale to co jest na filmie potwierdzam.

Tytuł:
PostNapisane: 19 sty 2013, o 18:26 
Podejdz do nich, powiedz, ze masz nagrane jak trzyma gruszke i zakłócenia na radiu, które powodują i ze to zglosisz. A później czekaj na ich reakcje

Tytuł:
PostNapisane: 19 sty 2013, o 18:32 
Koniecznie trzeba nagrać inne patrole z ad9. Najlepiej stanąć gdzieś za nimi i nagrywając film nadawać. Chociaż taka nagonka na nich jest że boją się prutnąć głośniej a co dopiero zakłócać cb Panie autorze.

Tytuł:
PostNapisane: 19 sty 2013, o 18:51 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

W moim regionie nic takiego nie ma miejsca

Tytuł:
PostNapisane: 19 sty 2013, o 18:52 
Ja ostatnio mijałem warszawskiego 575 i też radio pieknie działało :)

Tytuł:
PostNapisane: 20 sty 2013, o 20:19 
Podinspektor
Podinspektor

Robi napisał(a):
Koniecznie trzeba nagrać inne patrole z ad9. Najlepiej stanąć gdzieś za nimi i nagrywając film nadawać. Chociaż taka nagonka na nich jest że boją się prutnąć głośniej a co dopiero zakłócać cb Panie autorze.

Robi, wrzuciłem, aby poddać to jedynie pod dyskusje, ponieważ od tego jest forum i chce, aby ktoś sprawdził jak jest naprawde. Nagonka jest, ale na CB każdy jest anonimowy.

Kwestia sprawdzenia.

Tytuł:
PostNapisane: 20 sty 2013, o 20:29 
Inspektor
Inspektor

Ja wczoraj mijałam forda focusa z Poznania w Granowie i też działało cbradio. Pan inspektor nawet odpowiedział na pozdrowienia kierowców.

Tytuł:
PostNapisane: 21 sty 2013, o 11:24 
Podinspektor
Podinspektor

No to trzeba udać się za ich radiowozem ze swoim sprzętem i zobaczymy kto kogo bedzie zagłuszał :DD:
Wiem że w Gorzowskim garnizonie Mondeo ma zestaw cb ale jeżdżą cichutko jak trusie i słuchają tylko ;)

Tytuł:
PostNapisane: 23 sty 2013, o 22:38 
Aspirant
Aspirant

Sosnowiec DK 94 okolice Auchan- wiadukt na wysokości elektrowni- granatowy ford Focus- zakłócanie kanału 19 dzisiaj około godz 13.45. Numerów nie widać bo jechał z naprzeciwka i całe były zaśnieżone, poruszał się prawym pasem w kierunku Katowic z działającym radarem.
pozdr

Tytuł:
PostNapisane: 23 sty 2013, o 22:48 
Trebor, masz to nagrane. Jak masz oficjalnie wyślę to forumowym emailem gdzie trzeba.

Tytuł:
PostNapisane: 23 sty 2013, o 22:53 
Aspirant
Aspirant

Robi napisał(a):
Trebor, masz to nagrane. Jak masz oficjalnie wyślę to forumowym emailem gdzie trzeba.

Nie nagrałem bo akurat rozmawiałem przez telefon..( którym można nagrywać ) za pomocą bluetooth. Nie dorobiłem się jeszcze kamerki, ale następnym razem spróbuję przypilnować. Nośna była najmocniejsza jak przejeżdżali do tego stopnia że w promieniu kilkudziesięciu metrów od siebie nie dało się porozumieć. Myślę że przydałyby się telefony do okolicznych ośrodków UKE nie wiem jak są one pogrupowane .. czy można dzwonić obojętnie do którego i oni już sobie poradzą? Jak ktoś zakłóca na na CB to potrafią zrobić kontrolę i podjechać pod blok tym wozem z antenami
pozdr

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Trebor, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 23 sty 2013, o 22:55 
Za takie praktyki pismaki ich zjedzą.

Tytuł:
PostNapisane: 25 sty 2013, o 17:12 
Podinspektor
Podinspektor

I to wystarczy, żeby nie robili więcej problemów. :rotfl5:

Ja już poluje :DD:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1