Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 14 lis 2018, o 20:41

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 lut 2012, o 11:30 
Posterunkowy
Posterunkowy

Witam Was,

jako że jest to mój pierwszy post a poprzeglądałem troche już forum a nie doczytałem nigdzie czy coś się zmieniło w 2012r,, proszę o pomoc. Sprawa ma się do tego iż, otrzymałem informację od siebie z korporacji, że przyjdzie do mnie mandacik 100zł i 2pkt karne, wykroczenie 68/50, i do tego fotka z tyłu auta. Nie byłoby nic w tym złego, ale fotka jest z 03.08.2011r. Zdaję sobię sprawę że zanim doszli że to auto jest przypisane pod moją osobe w firmie (bo pod kogos musi), właścicielem auta jest firma leasingowa, oni przekierowali do mojej firmy a moja firma do mnie. Jako że autem może się poruszać cały mój oddział, a sprawcy nie widać, to po 6 miesiącach nie pamietam kto prowadził auto? Sprawa kolejna to mówi się że SM ma 180 dni, a ja dostałem poleconym liscikiem mandat 03.02.2012r i wg moich obliczeń po 180 dniach, a dokładnie w 184 dniu? Z jednej strony to TYLKO 100zł, ale z drugiej jak sobie pomysle ze trzepią wyłacznie na mnie kase, to mnie szlak trafia. Prosze o podpowiedz jak się zachowac w tego typu sprawie?

Tytuł:
PostNapisane: 5 lut 2012, o 11:45 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Młody405, z tego co pamiętam przy wszelkich urzędowych pismach przesłanych Pocztą Polską liczy się data stempla pocztowego, a nie data doręczenia.

Tytuł:
PostNapisane: 5 lut 2012, o 11:57 
Posterunkowy
Posterunkowy

Na kopercie mam 31.01.2012r czyli w 181 dniu :) Zastanawiam się czy to ma jakieś znaczenie wtedy?

Tytuł:
PostNapisane: 5 lut 2012, o 12:11 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

180 dni jest na postępowanie mandatowe przez SM. Jeżeli w tym terminie sie nie wyrobią to sprawa jest kierowana do sądu, który orzeka o grzywnie. Karalność wykroczenia ustaje po roku.

Tytuł:
PostNapisane: 5 lut 2012, o 12:22 
Posterunkowy
Posterunkowy

no ok, a dalej jak ma się zdjecie z tyłu po pół roku? Moge np podać że auto mogło miec 5 pracowników i każdy z nich się przyzna?

Tytuł:
PostNapisane: 5 lut 2012, o 12:56 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

na pocieszenie podam Ci że masz po mandacie , ja bym nie powiedział kto jechał. i tyle i niech idą do sądu,,,

Tytuł:
PostNapisane: 5 lut 2012, o 13:02 
Posterunkowy
Posterunkowy

chodzi o zasady, ze ktos pilnuje zeby o 18km/h zedrzec ze mnie kase, a co innego bezpieczeństwo i budowa dróg. WIele czytałem w tym temacie, i nie rozumiem skoro sie nie przyznaję to nie mogą mi mandatu wlepic, bo nie ma sprawcy?! Dlatego też pytam o Wasze doświadczenia z tego typu sprawami?

Tytuł:
PostNapisane: 30 mar 2012, o 23:41 
Inspektor
Inspektor

Mandat za nie wskazanie u mnie w firmie wszyscy z tego korzystają. Nasza firma jest stałym klientem kilku straży w Polsce to dają za nie wskazanie nie 500 a tyle ile jest do zapłacenia bez punktów karnych. Pozdrawiam Asia.

Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2012, o 10:36 
Toż to jawne łamanie prawa :!: :!: :!:

Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2012, o 17:34 
Posterunkowy
Posterunkowy

Ale jak można kogoś ukarać za to czego nie zrobił lub nie wie kto jechał pojazdem????

Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2012, o 18:15 
lukasz2810, a czego nie rozumiesz :?:

Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2012, o 19:52 
Posterunkowy
Posterunkowy

nie rozumnie prawa. Jak można kogoś ukarać za niewskazanie kierującego pojazdem?? W Polsce nie ma obowiązku osoba fizyczna prowadzenia ewidencji kierowania pojazdem.

Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2012, o 20:07 
Na to wygląda że jednak trzeba prowadzić, albo płakać i płacić.

Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2012, o 22:54 
lukasz2810 napisał(a):
nie rozumnie prawa. Jak można kogoś ukarać za niewskazanie kierującego pojazdem?? W Polsce nie ma obowiązku osoba fizyczna prowadzenia ewidencji kierowania pojazdem.

No faktycznie nie ma, ale ma obowiązek jeździć zgodnie z przepisami a jak nie jeździ to nich płacze i płaci. Jest też możliwość ćwiczenia pamięci i pamiętania komu się samochód powierza.

Strefa czasowa: UTC + 1