Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 24 sty 2018, o 11:01

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 268 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 paź 2012, o 20:01 
Posterunkowy
Posterunkowy

Witam wszystkich.

7 lipca tego roku fotoradar o którym mowa w temacie tego posta zrobił fotkę mojego auta.
Auto jest zarejestrowane na mojego tatę i do niego przyszła informacja o przekroczeniu prędkości i standardowy druk do wskazania kierującego. Tato nie korzysta z samochodu w ogóle.
Zdjęcie od GITD nie było dołączone.
Pamiętam że tego dnia poruszałem się w kierunku z Kielc do Piotrkowa. Prowadziłem ja lub żona.
Tato nie skorzysta z druków GITD a jedynie wyśle im oświadczenie w którym wskaże mnie i żonę jako osoby które użytkują ten pojazd, natomiast nie wie kto akurat wtedy prowadził.
Ja razem z żoną zamierzamy wysłać pisma, które potwierdzą wersję taty.

Czy któryś z użytkowników wie (pamięta) czy ten fotoradar w tamtym okresie był skierowany na Kielce czy na Piotrków i w związku z tym czy zdjęcie jest zrobione od przodu czy od tyłu?
Zdjęcie ma sygnaturę PLD.2.086_053_z32755.zur
Z informacji w piśmie które dostałem wynika, że legalizacja tego fotoradaru jest ważna do 31.03.2013, natomiast na stronie GITD http://www.gitd.gov.pl/content/swiadect ... otoradarow piszą że legalizacja jest ważna do 30.11.2011.
Która z dat jest prawidłowa?

Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2012, o 20:51 
Komisarz
Komisarz

FR w Miedzianej Górze skierowany jest zawsze na jadących od Piotrkowa - czyli zdjęcie w plecy. FR w tym okresie był źle oznakowany - znak D-51 od strony Kielc stał ok. 1 km przed FR. Za znakiem D-51 są przynajmniej 4 skrzyżowania w tym 2 ze światłami (ewentualna linia obrony )
Kuriozalna sytuacja znak stał w innej miejscowości (Kostomłoty) a FR w innej (Miedziana Góra)
Na dzień dzisiejszy FR jest oznakowany prawidłowo - znak D-51 od strony Kielc 200m przed masztem, a FR oklejony jest na żółto.

Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2012, o 21:06 
Posterunkowy
Posterunkowy

Dziękuję za informacje. A co z tą nieścisłością w datach legalizacji?

Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2012, o 21:13 
Komisarz
Komisarz

Z tym musisz się zwrócić do ITD.

Tytuł:
PostNapisane: 26 paź 2012, o 23:31 
W ITD wszelkie nieścisłości, dywagacje itp. są na sali sądowej. Cwaniaki tylko wysyłają informację że cię dziabnęli a całą resztę albo pokornie klepiesz, płaczesz i płacisz albo idziesz się procesować. Ustawodawca zafundował kolejnego gniota polskiemu sądownictwu bo złożę się że będzie lawina takich spraw i będą się ciągnąć jak g...w oleju.

Tytuł:
PostNapisane: 27 paź 2012, o 11:18 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Robi napisał(a):
Ustawodawca zafundował kolejnego gniota polskiemu sądownictwu bo złożę się że będzie lawina takich spraw i będą się ciągnąć jak g...w oleju.

Zwłaszcza, że pisali w Newsweeku (albo w Polityce) że Canard ma pstrykać 20 tys. fotek dziennie. Niech chociaż 1% z tych, którzy dostana wezwanie, nie przyjmie mandatu i pójdzie do sądu, to cały system się zatka.

Tytuł:
PostNapisane: 27 paź 2012, o 13:39 
Też tak będzie jak nie będą przysyłali zdjęć do domu.

Tytuł:
PostNapisane: 27 paź 2012, o 14:24 
Inspektor
Inspektor

Reliant napisał(a):
Robi napisał(a):
Ustawodawca zafundował kolejnego gniota polskiemu sądownictwu bo złożę się że będzie lawina takich spraw i będą się ciągnąć jak g...w oleju.

Zwłaszcza, że pisali w Newsweeku (albo w Polityce) że Canard ma pstrykać 20 tys. fotek dziennie. Niech chociaż 1% z tych, którzy dostana wezwanie, nie przyjmie mandatu i pójdzie do sądu, to cały system się zatka.
Czy te założenia robił minister Rostowski?

Tytuł:
PostNapisane: 27 paź 2012, o 16:42 
A czy to ważne kto :?: I tak będą mieli niezłą jazdę :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 28 paź 2012, o 13:33 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Asia napisał(a):
Reliant napisał(a):
Robi napisał(a):

Czy te założenia robił minister Rostowski?

Minister Rostowski zrobił założenie, że ten system ma dać do budżetu 1 mld 200 mln. złotych. Za tą prognozę szef ITD dostał awans.
Jednak ta kwota wydaje się wzięta z sufitu, bo niedawno MSWiA opublikowało raport, że za cały zeszły rok wszystkie straże miejskie i gminne zebrały łącznie ok. 140 milionów złotych, czyli prawie 10 razy mniej od tegorocznych prognoz Ministerstwa Finansów dla działalności ITD. A przecież straże to naprawdę wysokiej klasy specjaliści od wyciągania pieniędzy...

Tytuł:
PostNapisane: 28 paź 2012, o 16:17 
Chyba komuś się osunął sufit na głowę w tym ministerstwie nie wspominając o ITD. Oni na razie majacza i działają mega po omacku. Z tym ze rosną z nich jeszcze większe zbóje drogowe jak Strazoki wszelkiej maści wioskowej. :WTF:

Tytuł:
PostNapisane: 29 paź 2012, o 08:13 
Inspektor
Inspektor

Itd bedzie miało pomocników w dostarczaniu nam mandatów. Podpisano stosowne umowy z pocztą polska i orange. Pozdrawiam Asia.

Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2012, o 10:53 
Aspirant
Aspirant

Dziś w radiu, nie wiem na jakiej stacji "Z" albo "RMF" słyszałem, że w sądzie była sprawa, pomiędzy ITD a właścicielem pojazdu odmówił podania, kierowcy.... sąd sprawę oddalił, bo ITD nie może żądać podania takich danych..... jakoś tak.....mogłem trochę przekręcić ale pewnie gdzieś to w internecie napisali
pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2012, o 11:13 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Trebor, tutaj wrzuciłem o tym artykuł.

Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2012, o 11:30 
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

Jednym słowem można się na nich wypiąć :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 268 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1