Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 17 lip 2018, o 10:51

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 421 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 paź 2010, o 22:12 
Posterunkowy
Posterunkowy

Witam...W zeszłą środę zrobili mi strażnicy miejscy zdjęcie fotoradarem...Co z tym teraz mogę zrobić,bo niektórzy mi mówią,że nie mają prawa mnie karać za prędkość,a drudzy,że dostanę pkt i kasę...Jak to wygląda????

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Byku21, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 21 paź 2010, o 06:03 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dostaniesz punkty i mandat. Przy okazji prosimy o info gdzie i kiedy.

Tytuł:
PostNapisane: 22 paź 2010, o 10:24 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Jak najbardziej poniesiesz konsekwencje za wykroczenie.

Tytuł:
PostNapisane: 22 paź 2010, o 10:56 
Dlaczego mieliby ci nie dać mandatu?
Jakie bezprawie?

Tytuł:
PostNapisane: 9 gru 2010, o 23:35 
Inspektor
Inspektor

Mąż dostał zdjęcie od tyłu od straży Manowa zdjęcie zrobione latem.Coś można zrobić?

Tytuł:
PostNapisane: 10 gru 2010, o 12:31 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Zapłacić mandat :D

Tytuł:
PostNapisane: 10 gru 2010, o 17:51 
Inspektor
Inspektor

dinho, ale jej pomogłeś :/
Asia, zasłaniajcie się z mężem niepamięcią,

Tytuł:
PostNapisane: 10 gru 2010, o 19:56 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Napiszcie, że nie jesteście w stanie ustalić kto jechał i tyle :-)

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 10 gru 2010, o 22:02 
Cytuj:
Działając na podstawie art. 54 par. 7 ustawy z 24 sierpnia 2001 r. - Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz.U. z 2008 r. nr 133, poz. 848 z późn. zm.), pragnę złożyć wyjaśnienia odnośnie do doręczonych mi w dniu XX XX 2010 roku wezwań do wskazania osoby, która kierowała będącym moją własnością pojazdem o nr rej. XX XXXX w dniu XX XX 2010 r. o godz. XX XX w Manowie. Z przykrością muszę stwierdzić, że mimo przeprowadzonych ustaleń z członkami rodziny i nie jestem w stanie wskazać osoby, która kierowała ww. pojazdem we wskazanym czasie i miejscu i dopuściła się ujawnionych przez Państwa wykroczeń drogowych polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości odpowiednio o xx km/h . Jakość i kadr nadesłanych przez Państwa zdjęć nie pozwala mi na bezpośrednie ustalenie niewątpliwie jednego sprawcy ujawnionego przez Państwa wykroczenia. Nie mam jednocześnie możliwości określenia, kto prowadził pojazd, gdyż na co dzień korzysta z niego trzech moich (braci lub siostry jeśli posiadacie) :P i liczni pracownicy prowadzonej przeze mnie firmy w której pracuję. Żadna z wymienionych osób nie chce jednak przyznać się do popełnienia czynu. Ponad to samochód pozostaje do ich swobodnej dyspozycji i służy często do załatwiania różnych spraw związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. W przedmiotowym dniu nie miałem możliwości uzyskania informacji o osobie korzystającej z auta, gdyż w tym czasie przebywałem poza miejscem zamieszkania (pracuję także jako .......).
Pragnę zaznaczyć, że moje przyznanie się do winy prowadziłoby w tym przypadku do niedopuszczalnego samoobwinienia, przyjęcia kary za niepopełnione przeze mnie wykroczenie i naruszenia wszelkich uprawnień procesowych służących obronie. Mając na uwadze powyższe, wnoszę o zaniechanie czynności zmierzających do skierowania wniosku o ukaranie za czyn polegający na braku możliwości wskazania sprawcy wykroczenia
do sądu i umorzenie postępowania na obecnym etapie.

Aśka coś w ten deseń im poślij

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2010, o 00:00 
Inspektor
Inspektor

Robi takie pismo jest jednoznaczne z wejściem na drogę sądowa a chcielibyśmy tego uniknąć.Mógłbyś podać mi swój numer telefonu?Pozdrawiam Asia

Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2010, o 00:10 
Aspirant Sztabowy
Aspirant Sztabowy

mozna jeszcze pobawić sie wprzeciaganie struny , czyli np:
1.czy obsługa Fr ma uprawnienia
2.czy dostałas poprawny odpis atestu
itp...

zyskasz tylko na czasie .

Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2010, o 22:32 
Inspektor
Inspektor

To nic nie pomoże w konsekwencji doprowadzi do sądu a tego chcemy uniknąć.

Tytuł:
PostNapisane: 13 gru 2010, o 09:11 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

O jaką kwotę sie bijecie z Manowem?
Jak o 100zł to ja bym nie łaził po sądach

Tytuł:
PostNapisane: 13 gru 2010, o 17:17 
Strażnicy gminni nie mają uprawnień do wnoszenia wniosków o ukaranie właścicieli pojazdów w związku z niewskazaniem kierowcy przyłapanego przez fotoradar. Jeżeli w sprawie wykroczenia zarejestrowanego przez fotoradar występują niedające się usunąć wątpliwości co do osoby sprawcy czy brakuje danych, to funkcjonariusze policji i straży miejskiej muszą pogodzić się z tym, że nie ma możliwości ustalenia sprawcy i należy takie postępowanie umorzyć. Niestety, w praktyce bywa różnie i niekiedy mimo wątpliwości co do popełnionego przez nas czynu funkcjonariusz wypisuje mandat i prosi nas o jego podpisanie. W razie odmowy przyjęcia mandatu za niewskazanie osoby kierującej pojazdem straż miejska musi przekazać sprawę policji. Sama nie może bowiem kierować w takich sytuacjach wniosków o ukaranie właściciela pojazdu. Jeżeli zrobi to jednak sama, sprawa powinna zakończyć się umorzeniem. Wypowiadając się na ten temat, Sąd Najwyższy orzekł, że zachodzi tutaj ujemna przesłanka procesowa określona w art. 5 par. 1 pkt 9 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia w postaci braku skargi uprawnionego oskarżyciela. Zgodnie bowiem z art. 17 par. 3 k.p.s.w. straż gminna (miejska) jest uprawniona do wniesienia wniosku o ukaranie, gdy w zakresie swego działania ujawniła wykroczenie, zaś zakres tego działania w odniesieniu do kontroli ruchu drogowego określony został w art. 129b ustawy - Prawo o ruchu drogowym. Przepis ten stanowi, że strażnicy gminni (miejscy) są uprawnieni do wykonywania kontroli ruchu drogowego jedynie wobec kierującego pojazdem oraz uczestnika ruchu naruszającego określone przepisy ruchu.

Tytuł:
PostNapisane: 13 gru 2010, o 17:48 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Wraz z nowelizacją PoRD czyli od nowego roku Straż Miejska nabędzie takie uprawnienia. Ale jak wiadomo prawo nie działa wstecz.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 421 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1