Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 26 wrz 2018, o 04:59

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lut 2013, o 12:10 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

No nie do końca bo ich obowiązkiem jest łatanie dziur a nie stawianie znaków, ale tam gdzie nie ma kasy gmina, albo nie ma czasu bo sa drogi krajowe w pierwszej kolejności to stawiają znak ostrzegawczy a my do znaków musimy się stosować

Tytuł:
PostNapisane: 9 lut 2013, o 12:25 
Moniś napisał(a):
ich obowiązkiem
:rotfl5: :rotfl5: :rotfl5: Masz dobre poczucie humoru :rotfl5: :rotfl5: :rotfl5:

Tytuł:
PostNapisane: 9 lut 2013, o 12:38 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Nie widze w tym kuźwa nic śmiesznego :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2013, o 11:05 
Inspektor
Inspektor

Moniś napisał(a):
No nie do końca bo ich obowiązkiem jest łatanie dziur a nie stawianie znaków, ale tam gdzie nie ma kasy gmina, albo nie ma czasu bo sa drogi krajowe w pierwszej kolejności to stawiają znak ostrzegawczy a my do znaków musimy się stosować
W internecie całkiem niedawno krążyło nagranie jakie są dziury na krajowej 1. Nie mniejsze jak na tej foteczczce co załączył Robi. Ukazano taż jak oszukukiwali przy budowie autostrad do tego stopnia że laboratoria które badały próbki na ich zlecenie fałszowali wyniki że są dobre.

Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2013, o 11:11 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Tyle że ci co budują i ci co naprawiają to dwie różne firmy. Jakiś cwaniak nakradł się przy budowie a potem Zarząd Dróg musi za swoją kasę to naprawiać bo drogi się rozpadają wręcz :/ Dla mnie powinno być tak jak w innych branżach, ci co budują, biora kasę ci dają gwarancję i serwisują w ramach zarobku

Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2013, o 13:33 
Oni tak budują żeby później też mieli robotę, czyli naprawiali. Myślą strategicznie i długodystansowo...jak zrobimy teraz fuszerę to mamy robotę na następne 20 lat...a kto nam zapłaci...Państwo...Pan, Pani...everybody :WTF:

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2013, o 11:31 
Posterunkowy
Posterunkowy

Witam,
Ostatnio podczas ulewy wjechałem w dziurę i uszkodziłem zawieszenie i felgi. Policji nie wezwałem, bo nie przypuszczałem, że coś się zepsuło. Uszkodzenia zostały zdiagnozowane po dwóch dniach w warsztacie. Zgłosiłem sprawę do ZDM, wszystko ładnie pięknie powiedzieli mi, że policji nie trzeba w takich przypadkach wzywać. Przyjechał rzeczoznawca wycenił straty i sprawa została skierowana do ubezpieczyciela. Pismo zwrotne - odmowa wypłaty z powodu braku świadków i policji na miejscu zdarzenia!! Jak już wspomniałem uszkodzenia wyszły po dwóch dniach!!! Moje pytanie : w jaki sposób się odwołać? Na jakie paragrafy się powołać ? Może ktoś z was miał podobny przypadek i udzieli jakichś wskazówek. Z góry dzięki :)

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2013, o 13:08 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Stary dobry numer ubezpieczyciela. Porób foty dziury, opinia z warsztatu i witamy na rozprawie.

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2013, o 15:36 
karol napisał(a):
Zgłosiłem sprawę do ZDM, wszystko ładnie pięknie powiedzieli mi, że policji nie trzeba w takich przypadkach wzywać.

Błąd nawet jakbyś miał czekać 10h warto bo później ma się większe szanse na uzyskanie odszkodowania.
karol napisał(a):
Jak już wspomniałem uszkodzenia wyszły po dwóch dniach!!!

Teraz jest pytanie czy to są uszkodzenia akurat od tej konkretnej dziury, ciężko to będzie udowodnić.
karol napisał(a):
Moje pytanie : w jaki sposób się odwołać?

Jest wyższa instancje u ubezpieczyciela czyli w prostej linii możesz obrać tą drogą, bo później jak kolega wyżej napisał pozostaje ci już tylko droga sądowa i tam zapewne się skończy jeżeli nic nie wskórasz po drodze. Zawsze możesz zrobić pojazd z ac i regresem sobie od nich ściągać na drodze sądowej. powodzenia w razie dalszych pytań służymy pomocą.

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2013, o 16:17 
Robi napisał(a):
Błąd nawet jakbyś miał czekać 10h warto bo później ma się większe szanse na uzyskanie odszkodowania.

Robi napisał(a):
Teraz jest pytanie czy to są uszkodzenia akurat od tej konkretnej dziury, ciężko to będzie udowodnić.

Policjant jak ma stwierdzić czy powstałe uszkodzenia wniknęły z konkretnej dziury?
Jest wymysł ubezpieczycieli żeby kasy ludziom nie wypłacać, tak samo jak przy drobnych stłuczkach. Po coś się chyba płaci kasę ubezpieczycielowi.

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2013, o 17:53 
Nie chodziło mi o to że Policjant ma mu na 100% stwierdzić że uszkodzenia są takie takie i takie ale że jako wypadkowe pogotowie mają jakieś pojęcie o uszkodzeniach pojazdów w wyniku np. spotkania się z kraterem na drodze, a nie np. wymuszeniem odszkodowania. Bo jeden jest uczciwy a 50 innych cwaniaków chce przewalić ubezpieczyciela. Ubezpieczyciel chce być cwańszy i tak o to się kierowcy bujają z armią prawników po sądach. Bez odbioru.

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2013, o 17:57 
No tak, ale on opinie rzeczoznawcy jak napisał który chyba stwierdził jak mniemam że nie jest to chęć wyłudzenia tylko autentyczna sprawa. od tego oni są. Pzdr.

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2013, o 22:29 
Posterunkowy
Posterunkowy

Fakt rzeczoznawca podczas oględzin potwierdził, że uszkodzenia są spowodowane wjechaniem pojazdu w dziurę (pęknięta felga, bąbel na oponie i skrzywiona druga felga, no i oczywiście zawieszenie - części okazałem rzeczoznawcy) nie wiem teraz tylko na jaki paragraf się powołać, żeby znowu mnie nie spławili.

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2013, o 23:40 
Błędem było odjechanie z miejsca zdarzenia, teraz na drodze sądowej mogą się tłumaczyć że mogło się to stać gdziekolwiek, że chcesz wyłudzić itp. Na razie się odwoływać trybem jaki następuje w danym towarzystwie. Mam rozumieć że tej dziury już nie ma czy co :?:

Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2013, o 07:14 
Posterunkowy
Posterunkowy

Dziurę już załatano. Ale jak mnie poinformowała firma Dalfi, która współpracuję z ZDM, zarząd dróg podczas zgłaszania takiej szkody sam udaję się na miejsce i weryfikuję czy taka dziura występuję i czy jest w stanie uszkodzić pojazd.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1