Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 27 kwi 2018, o 07:33

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 23 wrz 2012, o 09:59 
Aspirant
Aspirant

Robi napisał(a):
Cytuj:
Mam rozumiec że podczas kontroli równiez za każdym razem sprawdzasz GPS-a pod kątem legalności i wersji map?

Na jakiej podstawie prawnej :?:

Nie wiem na jakiej podstawie prawnej, być może takowa istnieje. Z postów Fox24 wynika, że - i nie tylko jego - Policja bardzo troszczy się o bezpieczeństwo użytkowników dróg, przykładów można mnożyć wiele. Najlepsze są te ich gadki umoralniające które dosyć często są w programie "Stop drogówka".
Wracając do wątku - Fox gdybyś miał tylko taką możliwość to sprawdzałbyś każdy szczegół podczas kontroli drogowej tj.: czy są prawidłowo zapięte pasy, odpowiednie obuwie, ustawienie zagłówka czy też fotela, czystość szyb od wewnętrznej strony, ustawienie lusterek i nie wiem co tam jeszcze by się znalazło, a to wszystko w imię bezpieczeństwa kierującego oraz innych użytkowników drogi, ponieważ, jak to określiłeś chyba na poprzedniej stronie "większość kierowców nie posiada rozumu" i wedle twojego uznania stwarzają bardzo duże zagrożenie na drodze. :/
Fox nie tędy droga, to jest ślepa uliczka :?

Tytuł:
PostNapisane: 23 wrz 2012, o 10:12 
Podstawa prawna do kontrolowania ważności oprogramowania, no chyba że któryś z funkcjonariuszy ma odpowiednie uprawnienia do tego...ale szczerze w to wątpię. Ta sam historia się tyczy gaśnic i ich ważności....czasami pusty śmiech mnie ogarnia jak kozacy biorą się za to i co gorsza sadzą mandaty za brak ważności tejże gaśnicy.

Tytuł:
PostNapisane: 23 wrz 2012, o 12:00 
Aspirant
Aspirant

Robi napisał(a):
...Ta sam historia się tyczy gaśnic i ich ważności....czasami pusty śmiech mnie ogarnia jak kozacy biorą się za to i co gorsza sadzą mandaty za brak ważności tejże gaśnicy.

I właśnie o to mi chodzi, o tych kozaków, a z tego co Fox tutaj pisze to można wnioskować, że idzie czy też zmierza w tym kierunku i co najlepsze uważa że jest to właściwe postępowanie :roll:

Nie mów że miałeś taki przypadek iż Policmajster chciał ci wlepić mandat za brak ważności gaśnicy?

Tytuł:
PostNapisane: 23 wrz 2012, o 12:51 
bolas napisał(a):
Nie mów że miałeś taki przypadek iż Policmajster chciał ci wlepić mandat za brak ważności gaśnicy?

By tylko spróbował to bym go nakrył śmiechem. Ale znam już takich kozaków którzy się w tym wręcz specjalizują. :/

Tytuł:
PostNapisane: 23 wrz 2012, o 13:13 
Drogi pawel_1916 Trasa Toruńska czy chodzi konkretnie o kawałek Armii Krajowej jadąc z kier Broniewskiego w kierunku Mostu Grota (to są okolice Marymonckiej) to jest tam podwyższenie prędkości do 80 km/h. Wybacz jeśli tam ktoś jeździ po 140 km/h i istnieje coś takiego jak nielegalne nocne wyścigi żeby tam nie stać a prędkości tam zmierzone dochodzą nawet do 240 km/h.
A powód do stania tam by się znalazł:Link

Ps. To anty-radray w Polsce można legalni używać ?

bolas napisał(a):
czy są prawidłowo zapięte pasy, odpowiednie obuwie, ustawienie zagłówka czy też fotela, czystość szyb od wewnętrznej strony

Policjant ma prawo zobaczyć czy ktoś korzysta z pasów a i jak zwróci uwagę na brudne szyby to nie widzę w tym nic złego.

Cytuj:
Ta sam historia się tyczy gaśnic i ich ważności.

Gaśnic ma być i to jest zapisane w warunkach technicznych pojazdów, legalizacją zajmuje się Straż Pożarna.

Tytuł:
PostNapisane: 23 wrz 2012, o 13:18 
Ja to wiem ty to wiesz...a mandaty się tłuką :DD:

Fox24 napisał(a):
Policjant ma prawo zobaczyć czy ktoś korzysta z pasów a i jak zwróci uwagę na brudne szyby to nie widzę w tym nic złego.

Jak dla mnie obowiązkowo powinien zwracać uwagę i pouczać.

Tytuł:
PostNapisane: 23 wrz 2012, o 13:28 
Robi napisał(a):
Ja to wiem ty to wiesz...a mandaty się tłuką :DD:

I tu wychodzi nie wiedza kierowców i głupota Policjantów.

Tytuł:
PostNapisane: 23 wrz 2012, o 14:20 
Inspektor
Inspektor

Temat jest prawdziwym śmietnikiem. Fox24 skoro Policjant nie może karać a karze czy nie dochodzi do przekroczenia uprawnień?

Tytuł:
PostNapisane: 23 wrz 2012, o 14:29 
Cytuj:

Temat jest prawdziwym śmietnikiem. Fox24 skoro Policjant nie może karać a karze czy nie dochodzi do przekroczenia uprawnień?

Jeśli tak robi to tak, tylko po co aż dwa takie same posty piszesz. Dlatego też napisałem o głupocie Policjantów i nie wiedzy kierowców.

Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2012, o 07:29 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Fox24 napisał(a):
W sumie to nic merytorycznego nie napisałeś, to do czego mam się ustosunkować. Przykłady które piszesz może i mają miejsce, nie ma podstaw Ci nie wierzyć. Niestety nie miałem okazji się przekonać o takich wyczynach drogówki o jakich piszesz. Wiem jak wygląda praca w Warszawie i okolicach i takiego zjawiska nie zauważyłem. Z drugiej jednak strony jak kierowcy nie będą przeginać w tym miejscach z prędkością to i nikt im nie będzie wyskakiwał.

Jak nie zauważyłeś to jedynie potwierdza to, że widzisz to co chcesz widzieć....jesteś zawieszony w swoim światku...... w oderwaniu od rzeczywistości.....bo sytuacje są częste i nagminne.....
A co do merytoryki, to może wyjaśnisz nam jakim cudem uważasz, że można BEZPIECZNIE wyprzedzać nie zwiększając prędkości jazdy ponad limit np. wyprzedzać samochód jadący 40 km/h na ograniczeniu 50 km/h z prędkością 50 km/h i robić to w nieskończoność, podczas gdy manewr ten należy wykonywać jak najszybciej, poza oczywiście teoretyzowaniem w stylu, że po co w ogóle wyprzedzać, że przepis to przepis itd., bo przy takim podejściu to manewr wyprzedzania po prostu by nie istniał :D:
Mówię o rzeczywistych warunkach ruchu, a nie utopijnych rodzących się w główkach policjantów z klapkami na oczach skierowanymi w ślepe stosowanie kodeksu wykroczeń.....

Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2012, o 09:11 
Aspirant
Aspirant

Cytuj:
Policjant ma prawo zobaczyć czy ktoś korzysta z pasów...

Fox jest tam wyraźnie napisane: "czy są prawidłowo zapięte pasy" a nie czy "korzysta z pasów" a to jest różnica - ja zwykle idziesz ogólnikami.

Fox24 napisał(a):
...a i jak zwróci uwagę na brudne szyby to nie widzę w tym nic złego.

A w czym to przeszkadza że są szyby brudne?

Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2012, o 09:49 
Inspektor
Inspektor

bolas, to pytanie ci nie wyszło bo do czego prowadzi brak widoczności nikogo nie trzeba uświadamiać.

Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2012, o 16:15 
Fox24 napisał(a):
Jeśli tak robi to tak, tylko po co aż dwa takie same posty piszesz. Dlatego też napisałem o głupocie Policjantów i nie wiedzy kierowców.

Ale wiesz że jeśli ktoś by gdzieś to puścił w eter to policmajstry mają proroka na głowie.

Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2012, o 18:41 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Fox24 napisał(a):
Drogi pawel_1916 Trasa Toruńska czy chodzi konkretnie o kawałek Armii Krajowej jadąc z kier Broniewskiego w kierunku Mostu Grota (to są okolice Marymonckiej) to jest tam podwyższenie prędkości do 80 km/h. Wybacz jeśli tam ktoś jeździ po 140 km/h i istnieje coś takiego jak nielegalne nocne wyścigi żeby tam nie stać a prędkości tam zmierzone dochodzą nawet do 240 km/h.

Tak chodzi mi o ten odcinek Armii Krajowej pod Słowackiego (jak już chcemy być tacy dokładni).
Z tego co pamiętam na tym krótkim kawałku (pod wiaduktem) jest ograniczenie prędkości, a przynajmniej było.
Nielegalne nocne wyścigi? Nie spotkałem się z tym, ale wierzą.
Jednak wybacz, nie uważam żeby stanie z suszarką było rozwiązaniem zapobiegającym temu zjawisku (chyba, że tam codziennie cała noc stoją - a jak wiemy tak nie jest), bo nikt się nie ściga jak będą stać tylko jak odjadą.
Pomijam fakt, że 140km/h to legalna prędkość na autostradach, które mają 2 pasy a tam masz 3 :DD:

Fox24 napisał(a):
Ps. To anty-radray w Polsce można legalni używać ?

Nigdzie nie napisałem, że można ich legalnie używać, bo to by było kłamstwo ;)
Dobrze wiem, że są zabronione :oops: znam przepisy i czasem zdarzy się je łamać icon13
Ale polecam anty-radar, bo uprzyjemnia jazdę po trasie a czasem i po mieście (nie trzeba niepotrzebnie hamować).

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2012, o 18:45 
Cytuj:
pawel_1916 napisał/a:
Pomijam fakt, że 140km/h to legalna prędkość na autostradach, które mają 2 pasy a tam masz 3 :DD:

Ale Autostrada jest Autostradą a to jest miasto (teren zabudowany oznakowany znakami D-42 ) i nigdy tam ci nikt nie zrobi więcej jak :80:

Ostatnio edytowano 24 wrz 2012, o 18:47 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1