Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 18 lis 2018, o 01:30

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Zlikwidować straż miejską? Jesteś za czy przeciw?
Tak 50%  50%  [ 10 ]
Nie 50%  50%  [ 10 ]
Liczba głosów : 20
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2014, o 12:42 
Inspektor
Inspektor

Nie wszyscy oczywiście ale tzw. (Nasza Kochana Służba Mundurowa) powinna siedzieć cicho a nie się panoszyć.
Chociaż misiaków jeszcze zniosę ale municypalnych czarnuchów nigdy.

Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2014, o 12:52 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

renee napisał(a):
Nie wszyscy oczywiście

No w sumie tak....., na palcach jednej ręki policzyć można.... :bigok:

Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2014, o 12:58 
Miłośnikiem SM nie jestem, ale w mieście takim jak Warszawa niestety jest potrzebna i nie mówię że do fotoradarów tylko do przepisów porządkowych.

Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2014, o 13:57 
Inspektor
Inspektor

A od czego jest Policja?
Za co płacę im z moich podatków? Za spanie w radiowozie czy może lansik w insigniach?

Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2014, o 14:17 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Jestem za likwidacją straży miejsko- gminnych, bo praktyka pokazuje, że ich głównym zadaniem jest dbanie o wpływy do gminnego budżetu, nieraz na granicy, albo wręcz poza prawem.
Poza tym do tej formacji idą dość specyficzni ludzie, co powoduje, że stanowi ona jakąś formę kontynuacji niesławnego ORMO. Nie bez powodu stwierdził pan Loranty, że straże te stały się najbardziej znienawidzoną formacją w Polsce.

Padły tutaj stwierdzenia, że w razie likwidacji straży, Policja byłaby obciążona dodatkową pracą i papierologią.
To prawda, ale papierologia i wszelkiego rodzaju statystyki są zmorą już teraz i wynikają raczej z polityki KGP czy nawet kolejnych Ministrów SW, a nie z tego, czy istnieją straże miejsko - gminne.
Wyobraźmy sobie, ze likwidujemy straże miejskie i Inspekcję Transportu Drogowego (która dubluje się z Policją, ale jest relatywnie droższa w utrzymaniu) i zaoszczędzone pieniądze przekazujemy Policji. Czy w takiej sytuacji nie poprawiłyby się warunki pracy (sprzęt i wynagrodzenia w Policji), mimo nieco zwiększonego zakresu zadań ?

Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2014, o 15:36 
Inspektor
Inspektor

Nie jestem za likwidacją ale jestem za zabraniem im całkowicie korzystania z fotoradarów i blokad na koła.

Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2014, o 23:28 
Cytuj:
A od czego jest Policja?
Za co płacę im z moich podatków? Za spanie w radiowozie czy może lansik w insigniach?

Żeby zapewnić obstawę do wszystkich bzdetnych interwencji trzeba by zwiększyć stan etatowy Policji na którą płacisz podatki i młodych emerytów. W SM nie ma młodych emerytów, są oszczędności i do babć z pietruszką i blokad na kołach się nadają.

Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2014, o 23:48 
Egon napisał(a):
Jak widać w przewadze to forum aktualnych lub niedoszłych policjantów, strażników wiejskich i konfidentów :rotfl5:

A w mózgu coś ci się nie przestawiło??? palka

Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2014, o 17:57 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

W moim rodzinnych Szamotulach straż nie ma fotoradaru i zajmuje się sprawami porządkowymi.

Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2014, o 22:04 
renee, chyba nie takich wyników się spodziewałeś swojej ankiety :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2014, o 22:59 
Inspektor
Inspektor

Fox24 napisał(a):
Cytuj:
A od czego jest Policja?

Żeby zapewnić obstawę do wszystkich bzdetnych interwencji trzeba by zwiększyć stan etatowy Policji na którą płacisz podatki i młodych emerytów. W SM nie ma młodych emerytów, są oszczędności i do babć z pietruszką i blokad na kołach się nadają.
Straż nie ma takich uprawnień jak policja i do większych interwencji i tak ich wzywają.

Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2014, o 23:02 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Asia napisał(a):
Nie jestem za likwidacją ale jestem za zabraniem im całkowicie korzystania z fotoradarów i blokad na koła.

Porządku pilnować powinni również na miejscach parkingowych, chociaż te debile (sorry ale taka prawda) zamiast zakładać blokadę na samochodzie, który jest nieprawidłowo zaparkowany np. na wysepce albo przystanku powinny go odholować, bo przez ich działanie ten samochód wręcz dłużej zagraża bezpieczeństwu.

Fox24 napisał(a):
Cytuj:
A od czego jest Policja?

Wystarczyłoby żeby etaty SM przejęła policja. I prewencja jest właśnie od pilnowania porządku czyli m.in. od babci z pietruszką, oraz blokad na kołach. Zresztą takie patrole powinny być w 99% piesze ewentualnie na rowerach. Bo jeżdżąc radiowozem nie zauważają tego co się dzieje np. na osiedlu.

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2014, o 23:06 
Inspektor
Inspektor

pawel_1916, gwarantuje Ci że 80% nie nadaje się do Policji.

Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2014, o 23:19 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Asia, a czy ja napisałem coś takiego? Czytamy ze zrozumieniem etaty a nie pracowników. Czyli jeżeli SM posiada 20 pracowników to tylu policjantów powinno być zatrudnionych dodatkowo policjantów za pieniądze samorządowe. A jak mają się nadawać jeżeli nawet testów sprawnościowych nie muszą przechodzić o innych nie wspominając. Zresztą często są to policjanci na emeryturze.

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 17 lis 2014, o 00:28 
Idea SM z przed 20 lat się wypaliła nie te czasy i w ogóle świat za szybko dla nich biegnie. Takie jest moje skromne odczucie, jednakże są potrzebni bo spraw gospodarczych w mieście jest cała "kupa" dosłownie i w przenośni. Nie może być natomiast tak że kumple z Policji robią sobie tam ochronkę na stare lata albo łatamy dziurawe budżety gmin pieniędzmi z fotoradarów. Ja rozumiem 2 fotoradary na takie miasta jak Poznań czy Warszawa ale nie Biały Bór.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1