Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 23 wrz 2018, o 01:45

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: ZW
PostNapisane: 24 mar 2014, o 10:27 
Sierżant
Sierżant

Witam,

Ostatnio jechałem DK24 (zalecany objazd z Gorzowa do Skwierzyny) i na trasie trafiłem na lawetę wojskową ZW (pustą) przed którą jechał chyba Renault Trafic też ZW. Wyprzedziłem najpierw lawetę, a że było sporo miejsca schowałem się na prawy pas po czym dogoniłem Trafica i wyprzedziłem. Zdziwiłem się gdyż podczas wyprzedzania zauważyłem, ze jestem nagrywany tel komórkowym przez boczą, potem przednią szybę, po zakończeniu manewru wyprzedzania (co widać było w lusterku). Zachodzę w głowę o co mogło chodzić... zna ktoś takie przypadki?

Tytuł:
PostNapisane: 24 mar 2014, o 12:00 
Podinspektor
Podinspektor

Musieli przewozić coś lub kogoś ważnego i rejestrowali Ciebie i pewnie pozostałych uczestników ruchu jakby miało się "coś" zdarzyć.

Tytuł:
PostNapisane: 24 mar 2014, o 12:00 
Inspektor
Inspektor

Nie można chyba wjeżdżać w konwoje. Tak jest z konwojowanymi osobistościami, pieniędzmi czy wojskiem.

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2014, o 11:46 
Inspektor
Inspektor

wloczykijziom, mogą ci gałe spolerować. Jak sobie wyobrażacie wyprzedzanie takiej kolumny na raz? Kiedyś taki cham z ŻW nawet próbował mi drogę zajechać i nie wpuścić przed siebie.. Zadzwoniłem do centrali ŻW że mam nagranie wykroczeń ich fury itd. kazali przysłać z zażaleniem na piśmie. Po 6 miesiącach dostałem na piśmie przeprosiny. Krótka piłka nie przejmuj się nimi.

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2014, o 23:14 
renee, doczytaj trochę przepisów odnośnie wjeżdżania w pilotaże co byś się kiedyś deczko nie zdziwił. :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2014, o 07:13 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

własnie miałem zadać pytanie :) co do pilotaży

pytanie 1: )

Gabaryt(zwykła prywatna ciężarówka) + pilot zółte sygnały błyskowe można wyprzedzać najpierw gabaryt i wjechać za pilota ???? ogólnie mi się wydaje że tak :) ale czekam na expertów

pytanie 2:)

Konwój żandarmerii na niebieskich-czerwonych kogutach na expresówce(poza terenem zabudowanym) jadący 60km na godzinę 20 aut na prawym pasie i jedno ostatnie busik pilotowy na lewym pasie nie dający wyprzedzić kolumny. tu chyba nie wolno wyprzedzać?? bo czerwony kogut? czy jak są same niebieskie to chyba można :) ??? proszę o odpowiedz

Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2014, o 10:17 
Na 1 pytanie odpowiadam tak ze szczególnym zachowaniem ostrożności. Na 2 pytanie odpowiadam nie kategorycznie nie wolno wjechać ci w tą kolumnę. Radiowóz pilotujący otwiera i zamyka kolumnę i nie wolno ci w tą kolumnę wjechać nawet jakby były 500metrowe odstępy między nimi. W terenie zabudowanym nie wolno nawet wyprzedzić po za terenem zabudowanym już tak. Z jednoczesnym zaznaczeniem że do środka pilotażu nie masz prawa wjechać co wielu kierowców ignoruje. Brak czerwonego i niebieskiego światła pulsującego na pojeździe ŻW jest najwidoczniej ich niedopatrzeniem. Czuwaj.

Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2014, o 13:55 
Inspektor
Inspektor

Robi co ty chrzanisz a jak mam ich wyprzedzić jak jadą w kolumnie na 1,5 km? Przelecieć nad nimi?

Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2014, o 15:37 
renee, ja Ci prponuję podjąć próbę wyprzedzenia kolumny BOR która pilotuje jekiegoś VIP-a, doświadczenie bezcenne :ok:

A teraz trochę PRD:
Art. 32.
1. Liczba pojazdów jadących w zorganizowanej kolumnie nie może przekraczać:

1) samochodów osobowych, motorowerów lub motocykli - 10;

2) rowerów lub wózków rowerowych - 15;

3) pozostałych pojazdów - 5.

2. Odległość między jadącymi kolumnami nie może być mniejsza niż 500 m dla kolumn pojazdów samochodowych oraz 200 m dla kolumn pozostałych pojazdów.

3. (uchylony).

4. Jazda w kolumnie nie zwalnia kierującego pojazdem od przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

5. Przepisów ust. 1 i 2 nie stosuje się do pojazdów uprzywilejowanych oraz pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

6. Zabrania się wjeżdżania między jadące w kolumnie rowery lub wózki rowerowe oraz pojazdy, o których mowa w ust. 5.

6a. Przejazd kolumny pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, w skład której wchodzi więcej niż 5 pojazdów, jest dozwolony pod warunkiem uzyskania zezwolenia wojskowego na przejazd drogowy, wydawanego przez właściwy organ wojskowy

7. (uchylony)

Wnioski wyciągnij sam.

Ostatnio edytowano 28 mar 2014, o 15:41 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2014, o 15:40 
Fox24 napisał(a):
doświadczenie bezcenne. :ok:

Powiedziałbym że cała kupa :rechot:

Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2014, o 00:45 
Inspektor
Inspektor

Borowiki a zandarmy jest różnica. Osobiście mam w dopie ich przewozy jak nie potrafią tymi zlomami jeździć.

Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2014, o 09:00 
W dupie to oni ciebie będą mieli, akcja zostanie nagrana i przesłana na <R> i będzie tzw. galeria zdziwionych. :rotfl5:

Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2014, o 21:19 
Inspektor
Inspektor

Gdzie ty żyjesz Robert? Niezły matrix :D

Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2014, o 21:56 
Skończ już smucić, chcesz się w pilotażu przejechać proszę bardzo i już nie spamuj skoro nie docierają sensowne argumenty do ciebie :gapa:

Tytuł:
PostNapisane: 30 mar 2014, o 06:50 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Co to jazdy w kolumnie, to najpierw radziłbym przypomnienie sobie przepisów tym, którzy w takiej kolumnie jeżdżą. Otóż zgodnie z obowiązującym w Polsce PoRD tylko pojazd otwierający (pierwszy) i zamykający (ostatni) kolumnę powinien wysyłać światło dodatkowe barwy czerwonej. Pojazdy jadące w środku jeśli używają świateł ostrzegawczych, to powinny korzystać tylko z niebieskich. Niestety nagminną praktyką w Polsce jest używanie czerwonego światła według własnego "widzi mi się". Przez postronną osobę taka kolumna może zostać zinterpretowana jako dwie oddzielne kolumny, albo koniec kolumny, jeśli środkowy pojazd jedzie na czerwonym.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1